F   A   S   A   D   A      S   T   U   D   I   O 

BROADCAST EDITING, MOVIES, DOCUMENTARIES, COMMERCIALS, AUDIO & VIDEO MIXING, DUBBING AND SUBTITLING, SHOOTING BETACAM SP / MINI DV, 2D & 3D ANIMATION & GRAPHICS, SPOTS, VIDEO-CLIPS, GRAPHICS, POSTERS, LABELS, BOOKCOVERS, WEB PAGES, GUIDES, LEAFLETS.


eng. version clic here

FEST FOLK 2000

Festivali Folklorik i Gjirokastres

20 - 24 Shtator

 

Nė Pėrgjithėsi mbi Festivalin Foklorik Kombėtar

Gjirokastėr 2000 

Festivali Folklorik Kombėtar Gjirokastėr 2000 u zhvillua nė kalanė e Gjirokastrės nga data 20 deri 24 Shtator 2000. Nė tė morren pjesė 16 grupe nga Shqipėria dhe 5 grupe tė tjera tė ftuar nga Kosova, Mali i Zi, grupe Arbėreshe, nga Amerika dhe Australia. 

Tė 21 grupet e pėrzgjedhura pėrfaqėsuan trevat e tyre nėpėrmjet programeve artistike dhe veshjeve karakteristike tė zonave. Numri i pjesėmarrėsve tė grupeve ishte 1200 vetė.Gjirokstra u vizitua nė kėto ditė nga mė shumė se 10,000 vizitorė shqiptarė dhe tė huaj. 

Si njė aktivitet qė organizohet njė herė nė katėr vjet, ishtė i njė rėndėsie mjaft tė veēantė, pėr vetė vlerat kombėtare tė shpalosura nė tė. Pėr nga rėndėsia e tij, Festivali klasifikohet si njė nga aktivitetet mė tė rėndėsishme ballkanike. 

Transmetimi televiziv i Festivalit u realizua direkt nė tė gjithė netėt e tij dhe u shtri nė Shqipėri dhe Kosovė.

Ky festival u organizua nga Qendra e Veprimtarive Folklorike, nėn kujdesin e Minsitrisė sė Kulturės, Rinisė dhe Sporteve. President i Festivalit ishte Minsitri i Kulturės, Rinisė dhe Sporteve, z. Edi Rama dhe Kryetar i Komitetit Organizativ tė Festivalit ishte z. Ermir Dizdari.  Festivali u nderua me pjesėmarrjen e autoriteteve mė tė larta shqiptare, si dhe e trupit diplomatik tė akredituar nė Shqipėri.

  

Pjesėmarrja e FASADA STUDIO

nė Festivalin Folklorik Kombėtar Gjirokastėr 2000

 

FASADA STUDIO morri pjesė nė kėtė aktivitet me njė projekt  vėrtet ambicioz, i cili pėrfshinte skenografinė e Festivalit, te gjithė elementėt e fushatės publicitare tė kėtij aktiviteti.

 


Fest Folk 2000

Fushata Publicitare

 

    

 • Krijimi i simbolit dhe logos sė FEST FOLK 2000  

 

 • Zgjidhja Skenografike e FESTFOLK2000

 

 • Prodhimi dhe transmetimi i 2 spoteve televizive, me qėllim propagandimin e sensibilizimin e publikut dhe sponsorėve tė mundshėm, qė do kontribuojnė nė rritjen e buxhetit financiar dhe logjistik tė aktivitetit.

 

 • Pėrfaqėsim nė Internet. Faqe web nė disa gjuhė, si forma mė efikase dhe e shpejtė pėr tė propaganduar aktivitetin nė tė gjithė botėn dhe sensibilizuar  tė interesuarit e shumtė  tė folklorit dhe tė Shqipėrisė.  Njoftimi dhe sensibilizimi i diasporės, nėpėrmjet njė informacioni tė pasur multimedial. Ky sit do tė ketė njė kohėzgjatje prej tre muajsh dhe do t’i atashohet sitit aktual tė QKVF dhe MKRS.

 

 • Prodhimi i njė CD interactive. r tė memorizuar FEST FOLK 2000, me karakter arkival dhe funksion informativ, edukativ, demostrativ.

 

 • Postera. Pėr promovimin dhe informimin rreth kėtij aktiviteti nė tė gjithė vendin. 

 • Stemat metalike me logon e FEST FOLK  

 

 • Realizimi i Guides se Ministrise se Kultures, Rinise dhe Sporteve.

 

 • Ftesat

 

 • Programi i FEST FOLK

 

 • Kupa e FEST FOLK 2000, realizuar nė material me vlerė.

 

 • Karta Identifikimi.  Pėr tė identifikuar personelin e shėrbimit, organizimit dhe tė ftuarit.

 

 • Diplomat e fituesve, tė cilat do tė shėrbejnė pėr tė dalluar nivelet e ēmimeve .

 

 • Diplomat e pjesėmarrėsve,  pėr tė patur secili pjesėmarrės njė vėrtetim.  

 

 • Menaxhimi i Hapesirave Publicitare ne Ambientet e Kalase se Gjirokastres 

 

 

 


 

  

  HOME    VIDEO   GRAPHICS   FILM   CONTACT US    OUR CLIENTS   COLLABORATORS    WHO WE ARE  

 

Copyright © 1998 Fasada
All Rights Reserved
fasada@adanet.com.al